منشور انتخابات حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

منشور: انتخابات حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مناظره 96 اخبار انتخابات 96 مشروح مناظره نامزدها اولین مناظره انتخاباتی دانلود فیلم

گت بلاگز فارس شیراز رکوردار پیوند کبد در دنیا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیراز در حوزه پیوند کبد جایگاه ممتاز در سطح دنیا دارد و سال 95 با پیوند 600 کبد مقام نخست دنیا را به دست آورد.

شیراز رکوردار پیوند کبد در دنیا

به گزارش گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از شیراز؛ دکتر محمد هادی ایمانیه مدیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بعضی از شاخص های حوزه سلامت در شیراز و در استان فارس ابعاد کشوری و بین المللی دارد، گفت: این شاخص ها در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور می درخشد و افتخار آن جهت هر لحظه به نام شیراز و استان فارس ثبت شده است است.

عبارات مهم : شیراز
ایمانیه افزود: از جمله شاخص های برتر استان فارس و شیراز در حوزه پزشکی شاخص پیوند کبد هست، شیراز در این حوزه جایگاه ممتاز در سطح دنیا دارد و سال 95 با پیوند 600 کبد مقام نخست دنیا را به دست آورد.

وی ادامه داد: این میزان پیوند کبد حتی از دانشگاه های ممتاز دنیا از جمله بیمارستان های انگلیس و آمریکا که کانون پیوند دنیا هستند نیز زیاد است.

ایمانیه اظهار داشت: رشد منزل های بهداشت از 29 منزل بهداشت در سال 57 به هزار منزل بهداشت در سال 95، زیاد کردن بیمارستان های فعال از 39 بیمارستان به 69 بیمارستان ، زیاد کردن تخت های بیمارستانی از هزار و 400 تخت به هشت هزار تخت، زیاد کردن صد برابری تحت های ویژه، 40برابری آزمایشگاهها و 25 برابری داروخانه ها، نمودی از تلاش های صورت گرفته جهت تعالی در عرصه خدمات سلامت در استان، بعد از انقلاب اسلامی است.

وی همچنین از زیاد کردن 25 برابری دستیاران پزشکی، حضور 4 هزار دانشجو در خوابگاه های دانشگاه و 30 هزار کارمند در مجموعه دانشگاه، به عنوان موارد دیگری از رشد دانشگاه در این سال ها یاد کرد و ادامه داد: همچنین می توان به پوشش حدود صد درصدی واکسیناسیون، دسترسی بیش از 99درصدی به آب سالم، تبدیل پرستاران از 800 نفر در سال 57 به پنج هزار و 600 نفر، کم کردن چشمگیر فوت نوزادان و کم کردن فوت مادران در سال 95 به پنج مورد، به عنوان دیگر دستاوردهای عرصه بهداشت و درمان استان اشاره کرد.

ایمانیه از 130 مورد کاشت حلزون شنوایی، 372پیوند قرنیه، تصویب هزار و 500 طرح پژوهشی و 37 مورد اختراع در سال گذشته به عنوان رکوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور نام برد و گفت: این شاخص های سلامت مورد توجه وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: همچنین تاکنون یک هزار و 600 مقاله علمی به وسیله اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجلات بین المللی به چاپ رسیده و می توان گفت، شیراز در تولید علم در بین دانشگاه های کشور سرآمد است.
انتهای پیام/ر

واژه های کلیدی: شیراز | پزشکی | بهداشت | دانشگاه | دانشگاه | بیمارستان | استان فارس | بیمارستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog