منشور انتخابات حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

منشور: انتخابات حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مناظره 96 اخبار انتخابات 96 مشروح مناظره نامزدها اولین مناظره انتخاباتی دانلود فیلم

گت بلاگز سیاسی رأی به هر نامزد انتخاباتی، رأی به نظام است

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: رأی به هر نامزد انتخاباتی، آمدن پای هر صندوق، رأی به نظام اسلامی هست.

رأی به هر نامزد انتخاباتی، رأی به نظام است

به گزارش گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۸ اسفند ماه سال ۹۰ و در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری نکاتی را در رابطه با تاثیر حضور مردم در انتخابات بیان داشتند که به شرح ذیل است:
* انتخابات یک اتفاق ی گذرا نیست بلکه یک اتفاق ی اثرگذار هست. انتخابات رکن مهم نظام هست. نظام مردم سالاری دینی، متکی به انتخابات است و بدون انتخابات، مردم سالاری نخواهد بود.

عبارات مهم : صندوق

* معیار تکیه ی به مردم، معیار مشهود و محسوس و قابل اندازه گیری، همین انتخابات هست، بنابراین هر کسی به نظام اسلامی اعتقاد دارد، در این اعتقاد صادق هست، شرکت در انتخابات را وظیفه ی خودش میداند؛ ولو حالا ممکن است اعتراضی هم به یک چیزی، به خود این انتخابات، به یک شکلی از اشکال انتخابات داشته باشد؛ لیکن در عین حال با وجود اعتراض، وارد میدان انتخابات میشود؛ این وظیفه است.
* مسئله ی انتخابات، مسئله ی رکن نظام هست. ما نمیتوانیم از این مسئله صرف نظر کنیم، به صرف اینکه یا به زید و عمروئی معترضیم، یا به شیئی و شیئی معترضیم. این اعتراض ها مانع از این نمیشود؛ این توصیه ی اساسی و مهم است.
* رأی به هر نامزد انتخاباتی، آمدن پای هر صندوق، رأی به نظام اسلامی هست؛ مردم این را نشان دادند.
* انتخابات نشان دهنده ی اعتماد مردم به نظام هست، بعد از انتخاباتِ پر سر و صدای پر اتفاق ی سال ۸۸، بعضی اینجوری آینده نگری میکردند که اعتماد مردم از نظام سلب شد؛ مردم دیگر پای صندوق ها نمیآیند. این انتخابات، یک پاسخ قاطع و روشن بود به این تصور غلط، به این استنتاج غلط، این گمانه زنی خطا.
* مردم این گمانه زنی ها را تخطئه کردند؛ نشان دادند که نخیر، به نظام اسلامی پایبندند، به آن اعتماد دارند، به ندای او – که میگوید من صندوق رأی گذاشتم، بیائید رأی خودتان را بدهید و برنامه را تنظیم کنید – پاسخ میدهند و میآیند وارد میدان میشوند.
* هر یک رأی، در واقع رأی به نظام جمهوری اسلامی بود، این اکثریت قاطعی که به میدان آمدند، یکی از بالاترین رقم ها و نسبتهای انتخابات ما در طول این سی و سه سال بود. بعد از گذشت سی و سه سال، مردم اینجور وارد میدان میشوند؛ این نشان دهنده ی اعتماد کامل است.
* مردم با تحلیل وارد انتخابات شدند و رأی دادند؛ تحلیل داشتند. مردم دیدند دشمنی ها را، دیدند هدفگذاری دشمن و جبهه ی معاند را؛ لذا با بصیرت وارد شدند، با تحلیل وارد شدند؛ و این خیلی مهم است.
* اینکه گفته بشود ما مردم سالاری را از غربی ها یاد گرفتیم، خطاست. صورت ظاهر، یکی هست؛ ولی مردم سالاری ما ریشه در یک معرفت دینی دیگر و یک دنیا بینی دیگری دارد، تا آنچه که آن ها میگویند. ما جهت انسان ها کرامت قائلیم، جهت رأی آن ها ارزش قائلیم و حضور آن ها را وسیله ای میدانیم جهت اینکه اهداف الهی تحقق پیدا کند و بدون آن امکان پذیر نیست.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صندوق | اسلامی | اعتماد | انتخابات | انقلاب اسلامی | نامزد انتخابات | اخبار سیاسی | رهبر معظم انقلاب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog