منشور انتخابات حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

منشور: انتخابات حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی مناظره 96 اخبار انتخابات 96 مشروح مناظره نامزدها اولین مناظره انتخاباتی دانلود فیلم

گت بلاگز بین‌الملل ترامپ به آل سعود جهت از میان برداشتن قطر چراغ سبز نشان داده است / پایگاه صهیونیستی

پایگاه شبکه صهیونیستی “آروتز شوا” در گزارشی اعلام کرد سفر دونالد ترامپ به عربستان، به آل سعود چراغ سبز رهایی از دست قطر را نشان داده هست.

ترامپ به آل سعود جهت از میان برداشتن قطر چراغ سبز نشان داده است / پایگاه صهیونیستی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه وطن سرب، پایگاه اینترنتی شبکه صهیونیستی “آروتز شوا” در گزارشی اعلام کرد سفر دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا به ریاض، باعث شده است به عربستان چراغ سبز جهت رهایی از قطر و نفوذ این کشور در خاورمیانه نشان داده شود.
این پایگاه صهیونیستی در گزارش خود نوشته است: عربستان همچنان پخش شبکه قطری الجزیره را با محدودیت مواجه کرده است و به حمله به قطر و تلاش جهت منزوی کردن این کشور و کشور عزیزمان ایران پافشاری می کند. همچنین امارات نیز در این مسئله از ریاض پیروی می کند. شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات گفته است کشورهای حاشیه خلیج (فارس) در وقت کنونی دارای بحران شدیدی در خصوص مواضع در قبال کشور عزیزمان ایران هستند.

عبارات مهم : ایران

آروتز شوا در ادامه افزود: اختلافات، خطری جدی جهت شش کشور عضو شورای همکاری خلیج (فارس) به حساب می آید و این علاوه بر تأثیری است که بر منطقه و دنیا عرب خواهد داشت. علل تنش های کنونی در روابط کشورهای حاشیه خلیج (فارس) به خصوص عربستان و قطر بعد از آن صورت گرفت که گفته شد خبرگزاری قطر بطور علنی از تلاش های جاری جهت منزوی کردن کشور عزیزمان ایران انتقاد کرده بود. با وجود آنکه مسئولان قطری اعلام کردند انتقادهای انتشار یافته در این خبرگزاری از سوی هکرها نوشته شده است و بعد از آن هم آن را از بین بردن کردند، ولی رسانه های سعودی همچنان قطر را متهم می کنند که از موضع شورای همکاری خلیج (فارس) فاصله گرفته است.
پایگاه آروتز شوا نوشت: این کارها عربستان معنایی جز این ندارد که این کشور تلاش دارد از دست قطر و نفوذ این کشور در خاورمیانه رهایی یابد؛ خصوصا آنکه دیدار اخیر دونالد ترامپ در ریاض به آل سعود چراغ سبز اجرای این نقشه را داده است و به تبع، امارات نیز با قدرت در این طرح همکاری می کند.
امیر قطر، “تمیم بن حمد” آخر هفته گذشته در تماس تلفنی با حسن روحانی، مدیر جمهور ایران، پیروزی وی را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت. همچنین روحانی در بیانیه ای اعلام کرد کشور عزیزمان ایران آماده انجام گفتگوهایی با نشانه دستیابی به یک توافق حقیقی هست. وی گفت: از دنیا اسلام که دچار شکاف هایی شده است است می خواهیم بسوی صلح و برادری به پیش رود و ما آماده هستیم تا آنچه در توان داریم را جهت تحقق صلح واقعی بکار بندیم.
آروتز شوا در ادامه تصریح کرد: علل حمله عربستان به قطر تا کنون مشخص نیست؛ ولی آنچه مشاهده می شود این است که امارات و مصر به طور خاص در این بحران فرصتی را یافته اند تا با جانبداری از عربستان، به تصفیه حساب با قطر بپردازند.
این پایگاه در آخر نوشت: عربستان اگر واقعا به دنبال آخر بحران هست، نباید آن را از ابتدا بوجود می آورد؛ آیا که اظهاراتی که در خبرگزاری قطر منتشر شد، به سرعت تکذیب و اعلام شد حمله سایبری در این خصوص رخ داده است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | امارات | عربستان | عربستان، | دونالد ترامپ | ترامپ | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog